KAZIUKI W WILNIE – 3 dni

Termin: 01-03.03.2019r.

Od ponad 400 lat tradycją polską utrzymywaną przez mieszkańców Wilna i Wileńszczyzny, a także innych miast na terenie Litwy są jarmarki odpustowe tzw. „KAZIUKI” w dzień patrona Litwy a wcześniej Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Św. Kazimierza, zmarłego
4 marca 1484 roku w Grodnie niespełna 26-letniego królewicza,
niedoszłego następcy tronu po Kazimierzu Jagiellończyku.

Współcześnie to trzydniowy kiermasz odbywający się w centrum miasta Wilna. Na straganach prezentowany jest dorobek twórczości ludowej; w kilku miejscach można obejrzeć występy zespołów ludowych. A przede wszystkim, co jest dużą atrakcją – można kupić wspaniałe palmy wielkanocne oraz posmakować tradycyjne potrawy litewskie.

DZIEŃ I WARSZAWA – WILNO
godz. 06:30 spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki (Pałac Kultury) w Warszawie. Godz. 06:45 – wyjazd na trasę: Warszawa – Wyszków – Ostrów Maz. – Łomża – Augustów- przejście graniczne Ogrodniki-Lazdijaj.
Przyjazd do
WILNA; zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem oraz spacer po wileńskiej Starówce śladami wybitnych Polaków oraz pokazaniem m.in. Ostrej Bramy, cerkwi św. Ducha, klasztoru Bazylianów, Placu Ratuszowego, Katedry Wileńskiej z Kaplicą Królewską. Obiadokolacja na mieście. Nocleg

DZIEŃ II W I L N O
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz dalsze zwiedzanie
WILNA– Kościół św Piotra i Pawła na Antokolu; cmentarza na Rossie; Udział w święcie Kaziukowym – jarmark, występy zespołów ludowych. Obiadokolacja we własnym zakresie.

DZIEŃ III WILNO – TROKI – WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Chwila czasu wolnego , godz. 11.00 wyjazd do
TROK – spacer po Trokach ze spojrzeniem na zamek gotycki na wyspie; czas wolny; poczęstunek pierogami karaimskimi (kibiny) w karczmie karaimskiej w Trokach, wyjazd do Polski – przejście graniczne w Ogrodnikach; planowany powrót do Warszawy ok. godz. 21.00.

Cena za osobę: 670 PLN

Członkowie PTTK oraz Seniorzy: 650 PLN Dopłata za pokój 1-osobowy: 180 PLN

Cena zawiera:
-przejazd busem lub autokarem,
– zakwaterowanie w hotelu – pokoje 2-osobowe z łazienkami
– wyżywienie zgodnie z ofertą:2 śniadania, 1 obiadokolacja, poczęstunek pierogami karaimskimi,
-obsługa pilota na całej trasie,
– ubezpieczenie NNW/KL; podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników miejscowych.
20 EUR przy grupie do 25 osób

15 EUR przy grupie powyżej 25 osób

ZAPRASZAMY !!!