NOWOŚĆ – Tomaszówka i Brześć. bez wizy

NOWOŚĆ – TOMASZÓWKA i BRZEŚĆ bez wizy!!!

08-09.06.2019

DZIEŃ I WARSZAWA – TOMASZÓWKA

Godz. 6.00 – spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki PKiN w Warszawie; odjazd godz. 6.15. Przejście graniczne Sławatycze – Domaczewo.. Odprawa polsko-białoruska. Zwiedzanie: DOMACZEWO – pomnik dzieci z sierocińca zamordowanych w 1943 roku. Przyjazd do TOMASZÓWKI – do niedawna miejscowości w strefie przygranicznej – niedostępnej dla zwykłego turysty. Najdalej wysunięty punkt Białorusi na południe. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasteczka: stacja kolejowa z początków XX wieku która do dziś nosi nazwę Włodawa, panorama Włodawy z białoruskiego brzegu, pozostałości cmentarza polskiego, jedyne na Białorusi Muzeum Kosmonautyki. Obiadokolacja. Spotkanie z nieliczną społecznością Polską z biesiadą przy ognisku w majątku Rafalskich. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II BRZEŚĆ – WARSZAWA

Po śniadaniu wyjazd do Brześcia i zwiedzanie BRZEŚCIA z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym: przejazd przez miasto z pokazaniem m.in. siedziby Urzędu Wojewódzkiego, budynku gimnazjum – które ukończyła Krystyna Krahelska; zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz Muzeum Odzyskanych Wartości. Spacer deptakiem. Czas wolny na zrobienie zakupów w centrum handlowym. Wyjazd do Polski przez przejście graniczne Brześć-Terespol, odprawa białorusko – polska. Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz.22.oo.

ODPŁATNOŚĆ ZA OSOBĘ: 385 PLN
CZŁ. PTTK, SENIORZY 365 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem; nocleg w hotelu ***– pokoje 2-3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie; białoruski dokument uprawniający do przekroczenia granicy; obsługę pilota na całej trasie; ubezpieczenie NNW/KL z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR/osoba; opłaty miejscowe;

Dopłaty: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników miejscowych 25 EUR., udział w biesiadzie

WAŻNE – granicę przekraczamy na podstawie paszportu ważnego min. 90 dni od daty imprezy. Najpóźniej tydzień przed wycieczką należy doręczyć – dosłać do biura kserokopię strony ze zdjęciem w paszporcie.