Kraków – Wieliczka – Jurajski Park Narodowy

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 3

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 4-6, Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób

Opis wycieczki

Dzień pierwszy.Kościół Mariacki w KrakowieOdjazd autokaru o godzinie 7.00. Przejazd do Krakowa. Spacer od Placu Jana Matejki, gdzie zobaczymy pomnik Grunwaldzki, gmach Akademii Sztuk Pięknych do Barbakanu. Omówienie systemu fortyfikacji miasta, Planty jako pamiątka po murach miejskich. Ulica Floriańska: Jama Michalika, Dom Jana Matejki, Hotel pod Różą. Rynek z kościołem Mariackim. Po zwiedzeniu kościoła spacer po Rynku, odpoczynek. Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, wieża Ratusza, miejsce przysięgi Tadeusza Kościuszki, ławeczka Piotra Skrzyneckiego, pomnik autorstwa Igora Mitoraja, kościółek św. Wojciecha.

Spacer do kościoła Franciszkanów – witraże Stanisława Wyspiańskiego, Pałac Biskupi, okno Papieskie. Spacer ul. Grodzką do Wawelu.

Spotkanie z przewodnikiem krakowskim, katedra z grobami królewskimi,Wawel, Katedra dziedziniec Zamku, Smocza Jama. Spacer do Mostu Grunwaldzkiego, pomnik psa Dżoka. Przejazd do Wieliczki, Hotel. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień drugi

Po śniadaniu przejazd do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przejazd do Muzeum Collegium Maius.. Po zwiedzeniu spacer do Collegium Novum. Ok. godziny 14.00 przejazd do hotelu na odpoczynek. Po przerwie wejście na trasę turystyczną zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Ok. godziny 19.00 powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień trzeci

Po śniadaniu opuszczenie hotelu i przejazd do Muzeum Lotnictwa. Stamtąd przejazd do Czajowic, skąd piesza wędrówka szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego. Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości, a następnie doliną Prądnika na parking do Ojcowa. Przejazd przez Olkusz do Podzamcza, gdzie mieści się największe z Orlich Gniazd, zamek w Ogrodzieńcu. Zwiedzimy go po obiedzie, a następnie wyruszymy w drogę powrotną. Przewidywany powrót około godziny 20.00.

Ogólny koszt wycieczki przy dzisiejszych cenach paliwa wynosi 698,-zł/os. przy 32 uczestnikach. Możliwa jest realizacja bonu turystycznego w hotelu w cenie 278,-zł/os. Opłata za dwa noclegi, dwie obiadokolacje i dwa śniadania.

Cena może wzrosnąć przy znacznej podwyżce ceny paliwa.

Koszt wycieczki obejmuje: przejazd autokarem klasy turystycznej, opłaty parkingowe, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje w hotelu Galant w Wieliczce, obiad w drodze powrotnej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługę przewodnika krakowskiego na Wawelu, przewodnika w Muzeum Lotnictwa, usługę pilota – przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.