Kłodzko- -Skalne Miasto Adrspach i Szczeliniec Wielki-Praha-Kopalnia Złota

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 4

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 4-6, Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
wymaga nowej kalkulacji wymaga nowej kalkulacji wymaga nowej kalkulacji wymaga nowej kalkulacji

Opis wycieczki

Program wycieczki do Kotliny Kłodzkiej,  Skalnego Miasta oraz Pragi.

Dzień pierwszy. Odjazd autokaru o godzinie 7.00. Przejazd do Kłodzka. Spacer po mieście i twierdzy. Wznosząca się w centrum miasta, na Górze Fortecznej (369 m n.p.m.) twierdza, to najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny obiekt Kłodzka i jednocześnie jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza należy do najcenniejszych dzieł nowożytnej architektury obronnej w Polsce i posiada jeden z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych w Europie.  Zajmuje obszar o powierzchni 32 ha, 800 m długości w linii północ-południe oraz 400 m w linii wschód-zachód. Po zwiedzeniu twierdzy przejazd na obiad wieczorny i nocleg do miejsca zakwaterowania w Lewinie Kłodzkim.

Dzień drugi. Po śniadaniu przejazd do Adrspachu w Czechach, do Skalnego Miasta. Spacer szlakami wśród skał o przedziwnych kształtach. Rejs tratwą po stawie. Przejazd do Gór Stołowych. Wejście z przewodnikiem górskim na Szczeliniec Wielki, spacer wśród niezwykłych formacji skalnych. Powrót na posiłek i nocleg.   Dzień trzeci. Przejazd do stolicy Czech, Pragi. Spacer z przewodnikiem od Zamku na Hradczanach do Vaclavske Namesti. Obserwacja zmiany warty przy Zamku, siedzibie Prezydenta Republiki Czeskiej, spacer po Moście Karola nad Wełtawą do Vaclawske Namesti. Odpoczynek. Przejazd metrem na parking  i powrót na obiadokolację, ognisko z kiełbaskami i nocleg.;       Dzień czwarty. Po śniadaniu przejazd do Złotego Stoku. Spacer z atrakcjami w kopalni złota. Podziemny wodospad, przejazd górniczą kolejką. Odpoczynek. Po obiedzie odjazd w drogę powrotną. Powrót około godziny 20.00-21.00.

Kalkulujemy na bieżąco.