Szlakiem Bohaterów „Kamieni na Szaniec” po Warszawie

Rodzaj wycieczki: Wycieczka po Warszawie

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 65,-zł plus 10,-zł/os. bilety wstępu (z naszym transportem) od 47,-zł/os plus 10,-zł/os bilety wstępu (z naszym transportem) od 35,-zł/os. plus 10,-zł/os. bilety wstępu (z naszym transportem) od 28,-zł/os plus 10,-zł/os. bilety wstępu (z naszym transportem)

Opis wycieczki

#MG_7935#MG_7937#MG_7931

Dwa razy dziennie, to jest południe i wieczorem, powracało Auto z tymi samymi więźniami z Pawiaka, ale w jak zmienionym byli oni stanie! Miało się wrażenie, że zajeżdża karetka Pogotowia, przywożąca poturbowanych po jakiejś katastrofie[…]. Twarze badanych blade, okrwawione, z podbitymi oczami, ubrania wymięte i powalane, nierzadko podarte z poobrywanymi rękawami i kieszeniami,   niektórzy zsuwają się powoli z samochodu, podtrzymani przez towarzyszy.
Innych trzeba wynosić”.

          Wycieczka  zgodna z programem języka polskiego w szkole podstawowej.  Zaleca się jej realizację  po opracowaniu lektury książki, a także po obejrzeniu filmu.  Ukazuje miejsca związane z akcją opisaną przez Aleksandra Kamińskiego w książce  „Kamienie na Szaniec”. Prowadzi śladami „Zośki”, „Alka”, „Rudego” i ich kolegów,  ułatwia zrozumienie sytuacji bohaterów. Wiedzie przez różne miejsca opisane przez autora, m.in. do Liceum im. Stefana Batorego, przed Arsenał, miejsce odbicia Janka Bytnara, „Rudego”,  pomnik Mikołaja Kopernika –  miejsce akcji Alka Dawidowskiego, Mauzoleum w Alei Szucha, dawne więzienie „Pawiak”, cmentarz Wojskowy na Powązkach, groby Bohaterów,  ew. Wawer, ul. 27 Grudnia, symboliczny cmentarz ofiar pierwszej masowej egzekucji 27 grudnia 1939 roku.   Wycieczka o wielkim walorze dydaktycznym i wychowawczym. Czas trwania około 6 – 7 godzin. Początek wycieczki o godzinie 8.00, odjazd autokaru, a dla szkół spoza naszych okolic w innym miejscu według uzgodnień telefonicznych. Koszt wycieczki  przy naszym transporcie ok. 1300,-zł., przy własnym transporcie 500,-550,-zł od grupy plus bilety wstępu do Muzeum Więzienia Pawiak i Mauzoleum w Alei Szucha: 10,-zł ulgowy, 20,-zł normalny (cena zależy od kilku czynników, do uzgodnienia)