Szlakiem Piastowskim w 1057 rocznicę chrztu Polski,

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 3

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 4-6, Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
Według odrębnej kalkulacju 716,-zł - 671,-zł. 636,-zł - 599,-zł. według odrębnej kalkulacji

Opis wycieczki

DSCN2675 DSCN2696DSCN2681DSCN2651DSCN2644

CEL WYCIECZKI:

Zaznajomienie uczestników z pradziejami i początkami państwa Piastów w trakcie zwiedzania katedry gnieźnieńskiej i poznańskiej, poznanie zasadniczych cech budownictwa romańskiego na przykładach rotundy św. Prokopa w Strzelnie, d. kolegiaty w Kruszwicy, klasztoru w Mogilnie, Ruiny w Inowrocławiu, szczególnie dokładne zwiedzenie zrekonstruowanego grodu w Biskupinie.

DZIEŃ PIERWSZY Odjazd o godzinie 6.30 z parkingu przy szkole. Przejazd przez Strzelno, Mogilno, Trzemeszno,do GNIEZNA: zwiedzanie zespołu katedralnego na Wzgórzu Lecha, spacer po Gnieźnie, odpoczynek. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ DRUGI  Po śniadaniu zwiedzanie zabytków Poznania: katedra z podziemiami i Złotą Kaplicą (Mieszko I i Bolesław Chrobry) na Ostrowie Tumskim. Spacer po   Starym Rynku,  Przejazd do Pobiedzisk, zwiedzanie „Wielkopolski w miniaturze”. następnie przejazd do Lednicy, Ryba III Tysiąclecia, zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów, przejazd promem na Ostrów Lednicki, zwiedzanie kolebki Państwa Polskiego. powrót przez Gniezno, Gąsawę (pomnik Leszka Białego) na obiadokolację i nocleg. Możliwa jest organizacja dyskoteki

DZIEŃ  TRZECI  Po śniadaniu zwiedzanie Biskupina:  muzeum i rekonstrukcja grodu, przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie ruin zamku Diabła Weneckiego w Wenecji, przejazd przez Żnin, Barcin, Pakość,  Inowrocław, (maski bożków pogańskich na murach kościoła), do Kruszwicy na obiad. Zwiedzanie Mysiej Wieży, przejazd przez Płowce (pole bitwy Władysława Łokietka z Krzyżakami) Rozwiązanie wycieczki ok. godz. 21.00.

            Ogólny koszt wycieczki uwzględnia: klimatyzowany autokar 53-osobowy, opłaty parkingowe, pilota – przewodnika na całej trasie, posiłki zgodne z programem, noclegi w pokojach z łazienkami,  miejsca bezpłatne dla opiekunów, ubezpieczenie NNW AXA”, podatek VAT, nie uwzględnia biletów wstępu i przewodników miejscowych. 

Dla każdej wycieczki kalkulujemy indywidualnie.

Możliwe są wszelkie zmiany w programie wycieczki za zgodą jej kierownika.