Węgrów i lustro Twardowskiego, zamek w Liwie skansen w Suchej, ognisko z kiełbaskami

Rodzaj wycieczki: Wycieczka jednodniowa

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa 1-3, Szkoła podstawowa 4-6, Gimnazjum, Liceum, Dorośli, Seniorzy, Wszyscy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób

Opis wycieczki

Wycieczka dla wszystkich. W programie: Węgrów, bazylika z lustrem Twardowskiego, zamek w Liwie, skansen w Suchej.

1.Bazylika mniejsza w Węgrowie pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny. Kościół zbudowany na początku XVI wieku, spalony przez Szwedów, odbudowany na początku XVIII wieku według projektu Tylmana z Gameren pod kierunkiem architekta Carla Ceroniego z  fundacji Jana Dobrogosta Krasińskiego. Godne obejrzenia są słynne  freski Michała Anioła Palloniego, mistrza iluzjonizmu oraz nie mniej słynne lustro Twardowskiego.

2. Zamek w Liwie

Zespół zamkowy w Liwie jest jednym z najciekawszych zabytków na pograniczu podlasko-mazowieckim. Zbudowany około 1429 r. przez księcia warszawskiego  Janusza I Starszego na sztucznej wyspie wśród bagien rzeki Liwiec, ówczesnej granicy księstwa. Aktualnie jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej kolekcji broń białą, palną i drzewcową z XV-XX.

3. Skansen w Suchej. Wita nas dwór Cieszkowskich z 1743 roku  piękną maksymą: Sub veteri tectu, sed parentali (pod starym dachem, lecz rodzicielskim) oraz 14 budowli: wiatrak, zabudowania mieszkalne i gospodarcze. Oglądamy stare sprzęty i narzędzia gospodarskie. Poznajemy rytm życia, zwyczaje rolników w XIX wieku. Na polanie rozpalamy ognisko i pieczemy pyszne kiełbaski.

Cena od 50,-zł