Zielone szkoły

Organizujemy na życzenie w dowolnym miejscu kraju.

1. Pieniny ze spływem Dunajcem, spacerem po Pienińskim Parku Narodowym, wyprawy do Czorsztyna, Niedzicy, Krościenka, Tarnowa i Pacanowa,

             
2. Mazury. Ruciane -Nida, leśniczówka Pranie,  Giżycko, Kadzidłowo z safari dzikich zwierząt, rejs statkiem, spływ/spacer  łodzią po Krutyni, zajęcia w Galindii, do 5 dni

3. Bieszczady. Sanok,  Ustrzyki Dolne, Solina, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne               do 5 dni

4. Góry Stołowe z wyprawą do Skalnego Miasta w Czechach, Kudowa, Polanica, Duszniki, Wambierzyce,  do 5 dni;

5. Suwalszczyzna. Suwałki, Wigry, Augustów, rejs statkiem, zajęcia w Wigierskim Parku Narodowym. Do 5 dni    

6. Roztocze. Krasnobród, Guciów, Szumy na Tanwi, Zwierzyniec, Zamość,  Chełm, Lublin do 5 dni
     
7. Wielkopolska. Poznań, Ostrów Lednicki, Gniezno, Biskupin, Kruszwica, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno,  czyli Szlak Pierwszych Piastów, do 5 dni.

Kolegiata w Kruszwicy

8. Zakopane. Poronin, Cyrhla Toporowa, Chochołów, Kościelisko,  Bukowina Tatrzańska, Murzasichle i posiady góralskie, Gubałówka, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa,   Czorsztyn,  do 5dni.
9. Mazury: Olsztyn, Kętrzyn, Mrągowo, Pisz, Ełk, Szczytno, Ruciane – Nida, Wejsuny, Mikołajki, Giżycko, Krutyń ze spływem Krutynią,  do  5 dni.
Przykładowa trzydniowa Zielona Szkoła.   HIT  Sezonu.

Dzień pierwszy   Odjazd autokaru o godzinie 8.15. Przejazd do Serocka. Spacer po Rynku, kościół z XVI wieku, wzgórze Barbarka, grodzisko z XI wieku i widok na Bug wpadajacy do Narwi. Spacer brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Przejazd do Pułtuska. Rynek (400 m długości, najdłuższy brukowany rynek w Europie) z Ratuszem w którym się mieści lokalne muzeum zawierające m.in. 11 części meteorytu pułtuskiego z 30.01.1868r. Napoleon Bonaparte w Pułtusku. Przystań nad Narwią, Zamek z XV wieku, obecnie Dom Polonii. Wiktor Gomulicki i „Wspomnienia niebieskiego mundurka”. Bazylika NMP. Prawa miejskie z 1340r. Przejazd do ośrodka na obiad i zakwaterowanie. Zajęcia wieczorne, kolacja, przy sprzyjającej pogodzie ognisko???

Dzień drugi Po śniadaniu przejazd do Kadzidłowa. Safari dzikich zwierząt. Przejazd do Iznoty – Galindii. Spotkanie z historią ludu Galindów w formie gry terenowej. (Widziałem, bardzo polecam). Powrót na obiad. Po obiedzie przejazd do miejscowości Krutyń. Rejs łodziami typu weneckiego (jeden wioślarz wiosłuje i steruje). Kolacja i ognisko pożegnalne.

Dzień trzeci Po śniadaniu opuszczamy ośrodek. Przejazd do Rucianego Nidy. Spacer po mieście, godzinny rejs statkiem wycieczkowym. Po rejsie obiad, a następnie przejazd do Muzeum K.I. Gałczyńskiego w miejscowości Pranie. Po zajęciach przejazd do Kadzidła. Skansen budownictwa kurpiowskiego. Po wizycie przejazd do miejsca rozwiązania wycieczki.

Ogólny koszt wycieczki według powyższego programu to 515,-zł/os. Przy 31 uczestnikach i 2 opiekunach. Zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opłaty parkingowe, dwa noclegi, wyżywienie od obiadu i kolacji w pierwszym dniu, trzech posiłków drugiego dnia, śniadania i obiadu trzeciego dnia, bilety wstępu, marżę biura, podatek VAT.

10. Góry Świętokrzyskie: Centrum Geoedukacji w Kielcach, zamek w Chęcinach, Święty Krzyż, Święta Katarzyna, Nowa Słupia, Łysica, Jaskinia Raj, Szlakami Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, do 5 dni.

E-mail:jkudlicki66@gmail.com.     Zapytaj: 600 915 818.    

Na życzenie wysyłamy propozycję programu z dokładną wyceną. Ilość uczestników i opieki, adres placówki?   Ile dni? Czekamy!