Szlakiem Bohaterów „Kamieni na Szaniec” po Warszawie

Rodzaj wycieczki: Wycieczka po Warszawie

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 120,-zł/os. od 98,-zł/os, od 76,-zł/os. według odrębnej kalku;acji

Opis wycieczki

#MG_7935#MG_7937#MG_7931

Dwa razy dziennie, to jest południe i wieczorem, powracało Auto z tymi samymi więźniami z Pawiaka, ale w jak zmienionym byli oni stanie! Miało się wrażenie, że zajeżdża karetka Pogotowia, przywożąca poturbowanych po jakiejś katastrofie[…]. Twarze badanych blade, okrwawione, z podbitymi oczami, ubrania wymięte i powalane, nierzadko podarte z poobrywanymi rękawami i kieszeniami,   niektórzy zsuwają się powoli z samochodu, podtrzymani przez towarzyszy.
Innych trzeba wynosić”.

          Wycieczka  zgodna z programem języka polskiego w szkole podstawowej.  Zaleca się jej realizację  po opracowaniu lektury książki, a także po obejrzeniu filmu.  Ukazuje miejsca związane z akcją opisaną przez Aleksandra Kamińskiego w książce  „Kamienie na Szaniec”. Prowadzi śladami „Zośki”, „Alka”, „Rudego” i ich kolegów,  ułatwia zrozumienie sytuacji bohaterów. Wiedzie przez różne miejsca opisane przez autora, m.in. do Liceum im. Stefana Batorego,  pomnik Mikołaja Kopernika –  miejsce akcji Alka Dawidowskiego, przed Arsenał, miejsce odbicia Janka Bytnara  „Rudego”,  Mauzoleum w Alei Szucha, dawne więzienie „Pawiak”, cmentarz Wojskowy na Powązkach, groby Bohaterów,  ew. Wawer, ul. 27 Grudnia,  symboliczny cmentarz ofiar pierwszej masowej egzekucji 27 grudnia 1939 roku, lub cmentarz ofiar wojny przy ulicy Kościuszkowców.   Wycieczka o wielkim walorze dydaktycznym i wychowawczym. Czas trwania około 6  godzin. Początek wycieczki o godzinie 8.00, odjazd autokaru, a dla szkół spoza naszych okolic w innym miejscu według uzgodnień telefonicznych.