Kraków – Wieliczka – Auschwitz – Birkenau

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 3

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób

Opis wycieczki

Dzień pierwszy
Odjazd autokaru o godzinie 6.30. Przejazd do Krakowa – Plac Matejki. Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, spacer ulicą Grodzką na Rynek Główny. Dom Matejki, Jama Michalika, Hotel pod Różą, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza (wstęp), spacer po Rynku. Pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice, Ratusz, miejsce przysięgi Tadeusza Kościuszki, ławeczka Piotra Skrzyneckiego, Piwnica pod Baranami. Głowa – pomnik – dzieło artysty rzeźbiarza – Igora Mitoraja. Wizyta w kościele Franciszkanów z witrażami Matejki. Okno Papieskie. Spacer ulicą Grodzką. Barokowy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem ks. Piotra Skargi, pomnik ks. Piotra Skargi, romański kościół św, Andrzeja. Spacer ulicą Kanoniczą na Wawel. Spotkanie z przewodnikiem krakowskim, zwiedzanie katedry z grobami królewskimi, Złotą Kaplicą, kaplicą Świętokrzyską, Dzwonem Zygmunt. Dziedziniec zamku wawelskiego. Odpoczynek. Spacer na Rondo Grunwaldzkie, przejazd do hotelu w Wieliczce.  przejazd do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
Dzień drugi.
Po śniadaniu przejazd do Muzeum Armii Krajowej. Zajęcia edukacyjne w dwóch grupach. Po zajęciach przejazd do Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Przejazd na Plac Bohaterów Getta. Apteka Pankiewicza, historia zagłady Żydów krakowskich. Przejazd do Kazimierza, dawnej dzielnicy żydowskiej, Synagoga Remuh i stary cmentarz (młodzież męska w nakryciach głowy). Powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu.
Dzień trzeci.
Po śniadaniu przejazd do byłego niemieckiego
obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Zwiedzanie studyjne w grupach z przewodnikami. Po zakończeniu przejazd na obiad w restauracji. Po obiedzie odjazd w drogę powrotną do miejsca rozwiązania wycieczki.
Koszt wycieczki obejmuje przejazd licencjonowanym autokarem kasy turystycznej,
firmy Usługi Transportowe Marek Wilczyński, usługę licencjonowanego pilota – przewodnika na całej trasie i przewodnika po katedrze i wzgórzu wawelskim, dwa noclegi, ze śniadaniem i obiadokolacją, obiad trzeciego dnia, ubezpieczenie uczestników od NNW, (niezbędna jest lista imienna uczestników z numerem PESEL opłaty parkingowe oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ( zaznaczono tłustym drukiem).
Koszt wycieczki przy 40 uczestnikach i trzech opiekunach wyniesie 447 zł. plus bilety wstępu : 146,-zł./os.                                                                                                                                              Przy 45 uczestnikach i trzech opiekunach, 429 zł plus bilety wstępu 146,-zł/os.

Ceny w styczniu 2022.Kościół Mariacki w KrakowiePomnik Tadeusza KościuszkiWawel, Katedra

Na tle Bramy Floriańskiej w Krakowie