Majdanek

Rodzaj wycieczki: Wycieczka jednodniowa

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Gimnazjum, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 74,-zł. od 75,-zł. od 56,-zł.

Opis wycieczki

Odjazd autokaru o godzinie 7.00.  Spotkanie z przewodnikiem na parkingu w Majdanku. Niemiecki, nazistowski obóz koncetracyjny Majdanek leży na przedmieściu Lublina. Ogółem na terenie obozu zostało postawionych 280 budynków, w których umiejscowiono warsztaty, magazyny, baraki mieszkalne, łaźnie, komory gazowe, krematorium, itp. Do współczesnych czasów zachowała się jedynie część zabudowań obozowych. Niemcy zaskoczeni szybkim tempem ofensywy Armii Czerwonej  nie zdążyli zlikwidować obozu, w wyniku czego do dnia dzisiejszego zachowały się instalacje służące do eksterminacji i palenia ciał, jak również część zabudowy mieszkalnej dla więźniów oraz baraki magazynów i warsztatów. Zgodnie z najnowszymi badaniami prowadzonymi przez historyków z Muzeum na Majdanku można przyjąć, iż podczas funkcjonowania obozu w latach 1941 – 1944 zmarło lub zostało zamordowanych co najmniej 80 tys. więźniów różnych narodowości. Z tej liczby ok. 60 tys. stanowili Żydzi. Po wojnie w Majdanku więziono żołnierzy Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej.

Czas trwania wycieczki 2-3 godziny. Dodatkowo możliwy jest także spacer po Starym Miescie Lublina.  Cena,  jak zwykle zawiera przejazd autokarem lub mikrobusem klasy turystycznej, uasługę pilota – przewodnika na całej trasie, przewodnika miejscowego, opłaty parkingowe na terenie byęgo obozu, podatek VAT.