Majdanek, Lublin, Kazimierz Dolny

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 2

Grupa wiekowa: Gimnazjum, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 245,-zł/os od 232,-zł/os od 219,-zł/os.

Opis wycieczki

DSCN6199

Wycieczkę zaczynamy od byłego niemieckiego obozu zagłady w Majdanku. następnie przejeżdżamy na Stare Miasto. Dziedziniec Zamku lubelskiego,  z donżonem z pierwszej połowy XIII wieku, zamek, pamiętający czasy Kazimierza Sprawiedliwego, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę, przebudowany w 1826 roku  w stylu gotyku angielskiego,  budowany jako więzienie Królestwa Kongresowego, pełniący tę funkcję do 1954 roku. Spacer przez Bramę Grodzką obok Trybunału Koronnego, przez Bramę Krakowską obok ratusza do Pomnika Unii Lubelskiej, następnie do archikatedry z „kaplicą szeptów” (jednej z pierwszych budowli barokowych w Polsce) i wieży trynitarskiej.  Po  odpoczynku przejeżdżamy do Kazimierza Dolnego. Po zakwaterowaniu i spożyciu wieczornego obiadu uczestniczymy w grze miejskiej. Nocleg. Po śniadaniu dalszy spacer wśród zabytków Kazimierza. Kościół farny, zamek i baszta, Wzgórze Trzech Krzyży, kirkut, Wąwóz Korzeniowy, rynek, kamienice renesansowe.  Możliwy jest rejs statkiem za dodatkową opłatą 14,-zł, gwarantujemy  także posiłek: np.zupa pomidorowa z makaronem, kiełbaski z grilla, pieczywo, napoje,  odpoczynek. Przejazd do miejsca rozwiązania wycieczki.

Cena zawiera transport autokarem klasy turystycznej, usługę pilota-przewodnika na całej trasie, przewodników miejscowych, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW w  TUiR AXA do 10.000,-zł. nocleg, obiadokolację, śniadanie i dodatkowy posiłek w Kazimierzu Dolnym, podatek VAT  i skalkulowana jest dla grup z Otwocka i okolic. Na życzenie kalkulujemy dla innych grup. Program może ulec zmianie na życzenie kierownika wycieczki.