Szlakami Niepodległości i STACJA GRAWITACJA Warszawa

Rodzaj wycieczki: Wycieczka po Warszawie

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa klasy 4-6, Szkoła podstawowa klasy 7-8, Liceum

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 135,-zł

Opis wycieczki

Odjazd autokaru o godzinie 7.30. Przejazd do Warszawy. Aleje Ujazdowskie: Belweder, pomniki Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Stefana GROTA Roweckiego kamień upamiętniający zamach na Kutscherę. Pomnik Charles de Gaulle’a. Przejazd do Ogrodu Saskiego. W nim płyta poświęcona ofiarom Drugiej Wojny Światowej. Obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Historia ustanowienia Grobu, rola Jadwigi Zarugiewiczowej. Order Virtuti Militari (wizerunek na Grobie Nieznanego Żołnierza), dzieje Orderu.
Plac Piłsudskiego z pomnikiem Komendanta, dewiza: „Zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska. Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”. Dzieje Placu Piłsudskiego. Spacer na Plac Teatralny, powstańczy grób Krzysztofa – Kamila Baczyńskiego. Pomnik NIKE i jego dzieje. Spacer na Podwale, Pomnik Katyński i jego historia.
Odpoczynek na Rynku Starego Miasta. Pomnik małego Powstańca, Kaplica Katyńska w katedrze Polowej Wojska Polskiego, Pomnik Powstania Warszawskiego. Przejazd na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatery legionistów z pierwszej wojny światowej, kwatery obrońców Warszawy w 1920 roku. Kwatery Obrońców Warszawy poległych w 1939 roku, żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego z lat 1944-1945. Groby harcerek i harcerzy z lat 1939-1944. Kwatery oddziałów powstańczych walczących w Powstaniu Warszawskim.
Przejazd do Stacji GRAWITACJA. Wstęp PUNKTUALNIE o godzinie 14.00. O godzinie 16.00 przejazd do miejsca rozwiązania wycieczki.

Koszt wycieczki przy 30 uczestnikach: obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej, bilet wstępu do STACJI, opłaty parkingowe, ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (niezbędna jest lista imienna: uczestników i opiekunów: imię, nazwisko, data urodzenia, w formacie WORD, dostarczona przez e-mail pięć dni przed wycieczką) usługę pilotarsko – przewodnicką, marżę biura, podatek VAT i wynosi przy 30 uczestnikach 135,-zł/os. Inne kalkulujemy na bieżąco.