Szlakiem dinozaurów do Bałtowa

Rodzaj wycieczki: Wycieczka jednodniowa

Ilość dni: 1

Grupa wiekowa: Szkoła podstawowa 1-3, Szkoła podstawowa 4-6, Gimnazjum

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób

Opis wycieczki

JURAPARK BAŁTÓW, czyli Park Jurajski w Bałtowie k/Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwiedzamy park jurajski, a także do wyboru:  dolny zwierzyniec  (zwiedzamy pieszo spacerując wzdłuż klatek i innych stanowisk),  górny zwierzyniec  (zwiedzamy jadąc amerykańskim, żółtym autobusem szkolnym), tresura psa, przejazd kolejką motorową. Możliwe jest zamówienie wielu innych zajęć po wybraniu ze strony internetowej Parku, a także zamówienie posiłku. Wszystko to wpływa na ostateczny koszt wycieczki. Możliwa jest także organizacja wycieczki do położonej opodal kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach.

Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Na kolorowych tablicach rozmieszczonych wzdłuż trasy możemy znaleźć informacje dotyczące układu kontynentów czy rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat.

Największą atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Parkowi przewodnicy poprowadzą Państwa przez ponad 500 milionów lat historii Ziemi – od pojawienia się pierwszych grup skamieniałości, przez okres dominacji dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka. (z informacji Parku).

Cena od 60,- zł