Wilno, Kowno, Troki

Rodzaj wycieczki: Wycieczka wielodniowa

Ilość dni: 3

Grupa wiekowa: Gimnazjum, Liceum, Dorośli, Seniorzy

Cena za osobę przy grupie 20 – 25 osób Cena za osobę przy grupie 30 – 35 osób Cena za osobę przy grupie 40 – 45 osób Cena za osobę przy grupie 50 i więcej osób
od 505,- zł od 485,- zł

Opis wycieczki

Druskienniki, Wilno, Troki, Kowno. Celem wycieczki jest poznanie stolicy Litwy – Wilna, a także ciekawych miejscowości, związanych z kulturą i historią tego państwa.

W cenie:  transport autokarem klasy turystycznej z klimatyzacją, opłaty noclegi w hotelu 3***, śniadania w formie bufetu, pełnowartościowe obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,  przewodnik miejscowy, usługa pilocka, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.  Cena nie zawiera  biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodnika miejskiego, biletów komunikacji miejskiej, wycieczek i wyjść fakultatywnych.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

program kierowany dla uczniów polskich szkół oraz zainteresowanych grup dorosłych

1 dzień:

Godz. 7.00 – wyjazd z Warszawy, przejazd przez Augustów do granicy w Ogrodnikach (wolny czas na wymianę waluty), dalszy przejazd w kierunku Trok. Zwiedzanie Trok z przewodnikiem: zamek księcia Witolda Wielkiego, drewniana zabudowa miasteczka. Poznamy też spuściznę Karaimów (sprowadzonych na ziemie litewskie przez ks. Witolda). Obiadokolacja w Trokach (w tym degustacja kibinów karaimskich). Przejazd do Wilna na nocleg (hotel 3*** położony około 2 km od centrum miasta).

2 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Ostra Brama, cela Konrada w klasztorze Bazylianów (uczestnicy wycieczki mogą przygotować inscenizację albo recytację fragment III częsci Dziadów i zaprezentować na dziedzińcu), Plac Ratuszowy – Ratusz i dom, w którym Mickiewicz spędził ostatnią noc w Wilnie, spacer z przewodnikiem po starówce wileńskiej: okolice ulicy Niemieckiej, Uniwersytet, dom w którym mieszkał Kraszewski, dom Juliusza Słowackiego, muzeum i pomnik Mickiewicza, kościół św. Anny i kościół Bernardynów, Katedra oraz plac katedralny, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, przejazd na Górę Trzech Krzyży.

Obiadokolacja w restauracji serwującej litewskie potrawy. Po obiadokolacji – czas wolny. Nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z miejsca noclegowego, zwiedzanie Zarzecza – wileńskiej dzielnicy artystów. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na cmentarz na Rossie – zwiedzanie słynnej wileńskiej nekropolii.

Wyjazd z Wilna w kierunku Polski, krótki pobyt w Druskiennikach – ulubionym uzdrowisku Józefa Piłsudskiego – spacer po uzdrowisku oraz czas na obiad (dania kuchni litewskiej i dżukijskiej).

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych.

Cena imprezy zawiera:

1) 2 noclegi w Wilnie (hotel 3*** około 2 km od centrum, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),

2) 2 śniadania w hotelu – bufet i 1 obiadokolację na mieście (Wilno),

3) 1 obiadokolację w Trokach wraz z degustacją kibinów,

4) realizację programu turystycznego i opiekę pilota na całej trasie,

5) Należy opłacić:  przewodnik w Wilnie i Trokach w wymiarze: pierwszy dzień (Troki) – 4 godziny, drugi dzień (Wilno) – 8 godzin, trzeci dzień (Wilno) – 3 godziny, łącznie 15 godzin,

6) należy kupić bilety wstępu: zamek w Trokach, Muzeum Mickiewicza,

7) transport autokarem klasy turystycznej, opłaty drogowe,

8) ubezpieczenie grupy,

9) obiad w drodze powrotnej w restauracji w Druskiennikach

Uwagi!

  1. Po Wilnie i Trokach (zgodnie z litewskim prawem) oprowadzać grupy mogą tylko posiadający litewskie uprawnienia przewodnicy.

  2. Posiłki wegetariańskie prosimy zamawiać na 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

  3. Wszystkie posiłki są pełnowartościowe. Prosimy jedynie, aby dzieci miały ze sobą kanapki w czasie przejazdu 1 dnia (do Wilna). Ostatniego dnia wycieczki gwarantujemy czas na obiad w Druskiennikach – płatny indywidualnie.
  4. W czasie przejazdu autokarem organizowane będą postoje (prosimy pamiętać, aby uczestnicy mieli drobne pieniądze na toaletę – nie w każdym miejscu toaleta jest darmowa).

  5. W czasie przejazdu do Wilna zorganizujemy postój na granicy, aby każdy mógł wymienić pieniądze na swoje potrzeby. Na zakup pamiątek lub drobne wydatki można przeznaczyć kwotę około 40 zł.
  6. Na 10 dni przed wyjazdem nasze biuro podróży przekaże Niezbędnik Podróżnika – będzie to informator o aktualnych cenach na Litwie, zawierający ponadto kilka niezbędnych słów w języku litewskim.
  7. Aby przekroczyć granicę polsko-litewską należy mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty.

Ceny mogą ulec zmianie w zależności od aktualnej sytuacji na rynku. Terminy wyjazdów do uzgodnienia – w zależności od możliwości zakwaterowania grupy w hotelu.